A vérszegény január után azt hittem, hogy a február kicsit mozgalmasabb lesz és több új megjelenés lát napvilágot. Hosszas keresgélés és kutatás után, kénytelen voltam belátni, hogy még mindig a téli álmukat alusszák a kiadók. Ennek következtében a bejegyzés sem lesz túl terjedelmes, hiszen mindössze két könyv (+1 amit januárra vártam) van a februári megjelenések között, ami felkeltette az érdeklődésemet.
Kezdjük azzal a plusz egy könyvvel, amit már a januári Kilátóban megemlítettem. Ez nem más, mint Yoon Ha Lee: Vezércsel című regénye. Előreláthatólag február végén jelenik meg a kötet, ezért csak a márciusi olvasási tervemben fog szerepelni.
Február 5-én jelenik meg az Athenaeum gondozásában Emily M. Danforth: Cameron Post rossz nevelése című regény. Gondolom, most sokan meglepődnek, hogy ez a könyv felkerült a listára, mert a fülszöveg alapján nem éppen az a téma, amiről az oldalon olvasni szoktatok. Viszont egy olyan ajánlást követően, hogy megeshet, hogy a komfortzónámon kívüli a téma “megbánni nem fogod, ezer százalék” (Blanka), nem lehetett nemet mondani 😉 Ráadásul a könyv alapján Sundance-nagydíjas film is készült.
A regény olvasása már folyamatban van, és nemsokára érkezik majd a bejegyzés is. Addig, kedvcsinálónak olvasgassátok a fülszöveget (megjelenést követően pedig a könyvet):
“Amikor a tizenéves Cameron Post szülei autóbalesetben váratlanul meghalnak, a lány első, sokkoló reakciója a megkönnyebbülés. Az suhan át az agyán, hogy hála az égnek sosem fogják megtudni, mit tett pár órával korábban: a legjobb barátnőjével csókolózott a szénapadláson.
Cam a szülei halálát követően a mélyen vallásos nagynénjéhez és jó szándékú, de reménytelenül régimódi nagyanyjához költözik. Tudja, hogy attól kezdve egészen más lesz az élete. A Montana állambeli Miles Cityben a túlélés két legfőbb alapszabálya: olvadj be, és hagyj békén másokat! Cam mindkettő tökéletes szakértője lesz – de az érzéseit és vágyait nem tudja magában elfojtani.
Egy napon a kisvárosba költözik Coley Taylor, a gyönyörű és hibátlan cowgirl, aki az iskola legmenőbb srácának a barátnője. Coley és Cam között váratlan, intenzív barátság alakul ki, amely, úgy tűnik, akár több is lehet, mint barátság…
De amikor ez már-már reális lehetőséggé válik, Cameront hideg zuhanyként éri a felismerés: csúnyán elárulták. Nagynénje drasztikus lépésre szánja el magát annak érdekében, hogy “helyrehozza” az unokahúgát – az Isteni Ígéret Keresztény Iskola és Gyógyítóközpont bentlakásos nevelőprogramjába küldi őt.
A Cameron Post rossz nevelése egy felejthetetlen regény önmagunk felfedezéséről és arról, hogy találjuk meg a bátorságot ahhoz, hogy a saját szabályaink szerint éljük az életünket.
A regényből Chloë Grace Moretz főszereplésével Sundance-nagydíjas film is készült.“
A következő könyvről nem kell túl sokat beszélnem, hiszen sokan már olvashatták korábban. Sőt, a könyv alapján film is készült, amit még gyerekként láttam, és még ma is lenyűgöz. Azt mondjuk nem tudtam, hogy könyvben is elérhető (volt). Először (és ezidáig egyben utoljára is) 1990-ben jelent meg magyarul a könyv. Idén a Partvonal kiadó úgy döntött, hogy ideje ismételten kiadni a regényt, hiszen már antikváriumokban is alig fellelhető. Ennek köszönhetően Tom Clancy: Vadászat a Vörös Októberre című regénye újra elérhető lesz az olvasók számára. Azt nem tudom, hogy februárban lesz-e időm elolvasni, de mindenképpen felkerült a várólistámra.
Aki nem látta a filmet, esetleg a régi kiadást sem olvasta, annak is biztos meghozza a kedvét a könyvhöz a fülszöveg:
“Az Egyesült Államok tengeralattjáró-haderejének atlanti parancsnoksága szokatlan mozgolódást észlel az óceánon. Ramiusz, a litván származású hajóskapitány ugyanis úgy dönt, hogy bosszút áll a szovjet rezsimen, amely a felesége halálát okozta, és átszökik az Egyesült Államokba. Az USA hírszerzése támadásként értelmezi a gépóriás mozgását, és beindítja ellene hadigépezetét, miközben a szökést sejtő oroszok is üldözőbe veszik az áruló tengeralattjárót. Bár a rettenthetetlen parancsnok nagy körültekintéssel tervezte meg a menekülést, minden leleményességét össze kell szednie, hogy kivághassa magát a kettős szorításból. Itt lép a képbe a fiatal Jack Ryan, aki felismeri a hajóskapitány szándékait, és pontosan tudja: az évszázad legnagyobb hírszerzési fogása lenne, ha az amerikaiak idejében megtalálnák és védett kikötőbe vezetnék a Vörös Októbert…
Tom Clancy a katonai-politikai thriller nagymestere. A Vadászat a Vörös Októberre a szerző első regénye, amelyből a nagy sikerű, Oscar-díjas akciófilm készült Sean Connery főszereplésével. A történet Marko Alekszandrovics Ramiusz kapitány és Jack Ryan CIA-ügynök összefonódó kalandjait mutatja be.”
A január igazán eredményes volt, ami az olvasást illeti. A tervezett öt könyvből sikerült négyet elolvasnom (az ötödik csak februárban jelenik meg), valamint további hármat. Ezek a következők voltak:
- Anthony Sheenard: Sötétség előtt
- Cixin Liu: A sötét erdő
- Anthony Sheenard: Árnyak ébredése (bejegyzés folyamatban)
- Michael Walden: Hédammuš újra száll
- Rivers Solomon: Kegyetlen szellemek (erről is írni fogok majd)
- Viola Judit: Villámlás és mennydörgés (napokon belül érkezik a bejegyzés)
- Harrison Fawcett: Minden bolygón jártam már (gondolatban már készen van 🙂 )
A februári tervem fenn látható képekbe szedve. Cameron Post rossz nevelésének az olvasása folyamatban van, így erről szerintem 1-2 héten belül írni is fogok. A hosszú Mars és a Merész kötetek már egy ideje várnak a sorukra, de tovább nem nagyon tudom halasztgatni az olvasásukat, mert kellenek az SFF listázáshoz (meg már ideje is elolvasnom ezeket 🙂 ). Jasmin B. Frelih: Fél/be című Európai Unió Irodalmi Díjas regényének a megjelenésére már több mint egy éve várok, így az olvasását nem szeretném halasztgatni.
A végére egy kis antológiát tartogatok magamnak, hiszen a blogon 2019, a Mysterious Universe éve, így nem múlhat el egy hónap sem MU-s kötet nélkül 🙂 Februárban Az oligarcha vérvonalára kerül sor, amit Szélesi Sándor szerkesztett.
A napokban megérkezett a Galaktika 347. száma is (köszönet a Metropolis Mediának), így lesz mit olvasnom két regény között, lazításképpen. Tervezem, nagyon tervezem, hogy a Galaktikákból is írok bejegyzést, de valahogy soha nem jutok el odáig. A molyra természetesen felkerül az értékelésem (Galaktika 346), de úgy érzem, hogy bővebben is kifejthetném itt a dolgokat.
Már most látom, hogy a márciusi Kilátóban több új megjelenés fog szerepelni. Ha esetleg kihagytam valamit, vagy felfigyeltetek egy érdekes címre, aminek itt lenne a helye a rovatban, írjátok meg hozzászólásban, e-mailben vagy a FB-n.
A bélyegképhez felhasznált kép forrása: Pixabay