A könyvkiadók vagy nagyon jól titkolják, hogy mivel szeretnének kirukkolni az év első hónapjában, vagy tényleg nem terveznek semmilyen új címet megjelentetni januárban. Én az utóbbira tippelnék. Megszokhattuk már, hogy ez a hónap úgymond “holt szezon” a könyvkiadás terén, de azért eddig mindig akadt egy-két cím ami felkeltette az érdeklődésemet. Most egy sincs. Pontosabban…
Lett volna egy, a Tuan gondozásában, ami január 21-én jelent volna meg, de úgy látszik, hogy volt annyi szabad nyomdai kapacitás, hogy sikerült még tavaly decemberben kiadniuk a könyvet. Ez pedig nem más, mint Michael Walden: Szefirot című regénye, mely a Mysterious Universe világát gazdagítja, és Paul Wittgen 3. történetét meséli el. Mivel volt olyan szerencsém, hogy még tavaly hozzájutottam a kötethez, a kiadónak köszönhetően, így előreláthatólag az idei év első ajánlója erről a könyvről fog készülni. Kedvcsinálónak pedig álljon itt a kötet fülszövege:
“Paul Wittgen frissen kinevezett praetoriánus hadnagyként tűzpárjával, Faith Montchrestien századossal a toltékok titokzatos bolygójára érkezik, hogy a Gárda adatbankját ért digitális támadás elkövetőit kézre kerítsék. Az ügy a vártnál jóval bonyolultabbnak bizonyul; Paul és Faith akkora ellenséges erővel találja szembe magát, amit nem remélhetnek legyőzni. Rejtélyes ellenfelük a legsötétebb titkok ismerője, és úgy tűnik, Paul teljes Herden-gyűjteménye is kevés lesz a puszta túléléshez is…
Michael Walden (Waldmann Szabolcs) nagysikerű Paul Wittgen sorozatának harmadik részében Paulnak páratlan etikai dilemmával kell szembenéznie a mágia tudományába való beavatás első lépcsőfoka felé haladva. A von Anstettenek világát jól ismerő olvasók felismerhetik a regényben azt az eseménysorozatot, ami alapjaiban változtatja majd meg az Impérium jövőjét…“
Hátra van még egy kicsi J. R. R. Tolkien: A Gyűrűk Ura regényéből, amit remélhetőleg nemsokára be is fejezek, és ezt követően visszatérek a kezdetekhez. Igaz, hogy a blog indulásakor főleg Robert Merle regényeit olvastam (és van még elmaradásom az életművéből 🙁 ), de Milan Kundera volt az akinek először sikerült több köteten keresztül elvarázsolnia. Most egy kicsit nosztalgiázom 🙂 Remélem, hogy marad még időm a hónapban, és Umberto Eco: A rózsa neve kötete is sorra kerülhet.
A bélyegképhez felhasznált kép forrása: jplenio képe a Pixabay -en.